Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej

ul. Narutowicza 63, 87-865 Izbica Kujawska
tel. 54 286 51 93, email: mgck-izbicakuj@wp.pl

5
3
2

Kalendarz wydarzeń

W tej chwili brak wydarzeń.

Deklaracja dostępności PLIKI DO POBRANIA

RODO

Administrator Danych Osobowych
Miejskie-Gminne Centrum Kultury
w Izbicy Kujawskiej
ul. Narutowicza 63, 87-865 Izbica Kujawska
mgck-izbicakuj@wp.pl
tel: 54 286 51 93
Inspektor Ochrony Danych Osobowych
Sławomir Kisielewski
azis6@wp.pl

KONCERT

2019-09-30 16:16

Narodowe Centrum Kultury i grupa Fabryka przy współudziale Stowarzyszenia Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, Stowarzyszenia - Ziemia Izbicka oraz Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej zapraszają do udziału w rockowej “Muzycznej lekcji historii”. Jest to projekt, którego celem jest aktywizacja kulturalna społeczności lokalnych, propagowanie historii i poezji poprzez dostęp do dziedzictwa narodowego w nietypowej formie.

 

Ten jeden z 9 niekomercyjnych koncertów zespołu „Fabryka” odbędzie się w najbliższy czwartek, 3 października br. o godz. 13:00 w siedzibie Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Izbicy Kujawskiej.

Podczas koncertów zespół Fabryka wykona w pop-rockowych aranżacjach utwory nawiązujące do różnych wydarzeń historycznych. W repertuarze znajdą się wybrane utwory z wydanej w 2016 roku wraz z NCK płyty "Sierpień", m.in. poezje Baczyńskiego. Program uzupełnią znane polskie przeboje z lat 60-90 ("Biały Krzyż", “Wolność”, "Gdzie są chłopcy z tamtych lat", "Nie pytaj o Polskę") oraz utwory do tekstów innych polskich poetów w “fabrycznych” opracowaniach, niosące uniwersalny muzyczny i poetycki przekaz, a jednocześnie promujące nowoczesne wartości patriotyczne.

Dzięki tym wydarzeniom, ich uczestnicy mogą bliżej poznać rodzimą historię i dziedzictwo narodowe, a także znaleźć w nich źródło inspiracji twórczej, zaś osoby starszego pokolenia - dorośli odwołać się do własnych przeżyć i uczuć patriotycznych. Koncerty uzupełnią wzmacniające przekaz i dostosowane tematyką do wykonywanych utworów wizualizacje multimedialne.

Wstęp na koncerty jest wolny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wejściówki wydawane przez organizatorów.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura - Interwencje 2019.

 

Zespół Fabryka powstał w 2004 roku z inicjatywy wokalisty Sylwestra "SLY" Domańskiego. Łączy klasyczny rock z brzmieniem elektronicznym i poezją. Kierując się do wielopokoleniowej publiczności, muzycy wykorzystują w swojej twórczości wiersze takich poetów jak: Wyspiański, Baczyński, Gajcy, Szczepański i inni.

Fabryka ma na swoim koncie 3 wydawnictwa. We współpracy z IPN Szczecin, zespół przygotowuje nową EP-kę z poezjami nawiązującymi do wydarzeń w kopalni "Wujek". Płyta ukaże się pod koniec roku.

wróć